Wypożyczalnia samochodów Tromsø

Porównaj ceny u ponad 1600 firm oferujących wypożyczanie aut

Niskie ceny wypożyczenia auta gwarantowane

Porównujemy oferty z ponad 1600 wypożyczalni aut i wynajdujemy najniższe ceny

Marki wysokiej jakości

Porównaj ceny ze wszystkich najpopularniejszych agencji wynajmu aut takich jak Avis, Sixt, Hertz czy Europcar.

Nielimitowany przebieg i ubezpieczenie

W większości lokalizacji w cenę wliczono ubezpieczenie i nielimitowany przebieg.

Żadnych ukrytych kosztów

Nie dodajmy żadnych prowizji za korzystanie z kart kredytowych i innych ukrytych kosztów.

Anuluj lub zmień rezerwację za darmo

Darmowe anulowanie na 48 godzin przed zarezerwowanym czasem odbioru auta. Brak opłat za zmiany w rezerwacji

Zawsze dostępni

Nasze centrum obsługi klienta jest dostępne zawsze, kiedy masz jakiś problem

Tani wynajem aut Tromsø

Porównaj ceny i znajdź wynajem samochodów w Tromsø od znanych i lokalnych firm wynajmu samochodów. W cenę zakwaterowania wliczono ubezpieczenia i nieograniczony przebieg. Zaoszczędź do 70% na wypożyczeniu samochodu w Tromsø przez nas.

Przewodnik tromsø

Bilutleie Tromsø
Wynajem samochodów Tromsø

Tromsø jest, z populacją około 66.000 (2010), 7 co do wielkości miasta Norwegii. w największym mieście. Miasto jest centrum administracyjnym w powiecie Troms i znajduje się głównie na Tromsøya – ale także z powiatami na Kvaløya i na kontynencie (Kvaløysletta i Tromsdalen).

Atrakcji

Tromsø słynie szczególnie z północnego słońca, światła polarnego i katedry arktycznej (od 1965). Od XIX wieku miasto jest również znane jako „ParyżPółnocy”, ze względu na wiele restauracji i tętniące życiem kluby nocne. Bardziej lokalnie, jest znany jako miasto studenckie z najbardziej wysuniętym na północ uniwersytetem na świecie (6000 studentów) – i ekscytującym centrum nauki Polaria. Język Sami, badania zorzy polarnej, badania polarne, telemedycyna, badania nad rybołówstwem, muzyka i inżynieria są szczególnie popularne dyscypliny. Istnieje również kilka kolegiów w mieście.

Tromsø – lepiej znany jako Paryż krajów nordyckich.

Od 2004 roku buktafestivalen jest corocznym wydarzeniem muzycznym. Odbędzie się w Telegrafbukta w lipcu.
Tromsø Alpinsenter to ośrodek narciarski w dzielnicy Kroken, gdzie w sezonie zimowym panują również dobre warunki do uprawiania narciarstwa biegowego.

Pogoda w Tromsø jest równomiernie chłodna, na granicy klimatu arktycznego i umiarkowanego. Gulf Stream ma tu duży wpływ, dlatego fiord nie zamarza. Zwykle temperatura waha się od -5 do +15 przez cały rok, ze średnią gennom w styczniu -4 i w lipcu na +12.

W nocy z 21 na 21 listopada na północ od 21 maja do 21 lipca panuje noc polarna. W tych okresach różnica między temperaturą w dzień i w nocy jest bardzo mała.

Zwiedzanie Tromsø z wypożyczalnią

Jeśli masz wynajem samochodów w Tromsø i chcesz zobaczyć więcej nord-Norwegii, istnieją doświadczenia natury będzie w końcu przede wszystkim. Jednak odległości mogą być dość dużo oporu, co jest dość powszechne po tej stronie globu. Nie ma wielu ludzi żyjących w najbardziej wysuniętych na północ hrabstwach kraju, a odległość między wioskami i miastami może być duża. Komfort polega na tym, że będziesz jeździć po unikalnych krajobrazach po drodze, z możliwością jedzenia przerw i zakwaterowania w razie potrzeby.

Piękny zachód słońca na Senja.

Senja – Naturalny klejnot w północnej Norwegii

Jeden z najlepszych napędów można zabrać z Tromsø samochodem do wyspy Senja. Najprostszym sposobem, aby się tam dostać w miesiącach letnich jest przejazd przez Kvaløya, a następnie promem do Botnhamn. Na Senja można wybierać spośród wielu przytulnych wiosek rybackich i wiosek. Kilka z nich rozwinęło się bardzo w ostatnich latach, z domkami rybackimi, hotelami i domkami dla zwiedzających,a wszelkiego rodzaju zajęcia koncentrowały się na przyrodzie. Obserwowanie wielorybów i wyprawy wędkarskie są jednymi z najbardziej popularnych. Latem na Senji odbywa się również kilka imprez, które są zarówno zabawne, jak i różne, takich jak kameralny Festiwal Kultury i Wędkarstwa w Gryllefjordzie. Jeśli nie byłeś wcześniej w Senji, rozważ jazdę tam podczas wizyty w Tromsø. Wyspa może być trochę pamięci Lofotów, ale jest daleko od tak zatłoczone przez turystów.

  • Z Tromsø do portu promowego na Brensholmen jest to około 55 kilometrów. Dojazd samochodem i zajmie Ci około 1 godziny.
  • Prom między Brensholmen a Botnhamn na Wyspie Senja kursuje tylko od 30 czerwca 2018 roku. kwietnia do pierwszego tygodnia września. Liczba przejazdów wynosi 6 dziennie.
Ringvassøya z piękną scenerią znajduje się na obrzeżach Tromsø.

Ringvassøya – krótki dystans do wypraw wędkarskich i doświadczeń przyrodniczych

Ringvassøya znajduje się w odległości krótkiej przejażdżki od Tromsø i jest idealnym miejscem na dzień wynajmu samochodów, jeśli chcesz doświadczyć pięknej przyrody. Chociaż Wyspa jest 6 co do wielkości wyspą Norwegii. Największych, mieszka tu nie więcej niż około 1300 osób. Większość z nich znajduje się w małych wioskach Hansnes, Hessfjord, Skarsfjord i Indre Kårvik, gdzie turystyka stała się częścią życia kilku. Jeśli chcesz się zatrzymać na Ringvassøya znajdziesz domy wakacyjne i domki do wynajęcia. Niektóre z nich oferują wycieczki statkiem dla tych, którzy chcą spróbować swoich sił w wędkarstwo głębinowe,lub go wielorybów oglądania. Znajdziesz tu również kabiny do wynajęcia, gdzie można wypożyczyć sprzęt wędkarski, jeśli chcesz spróbować połowów pstrąga w słodkiej wodzie i rzekach wyspy.

  • Z Tromsø do Hansnes na Ringvassøya jest to około 63 kilometrów. Czas jazdy wynosi około 1 godziny i 5 minut.

Alpy Lyngen – Eldorado na całoroczne szczyty

To pasmo górskie oferuje jedne z najlepszych szczytów w Norwegii,przyciągając narciarzy, wspinaczy i turystów z całego świata. Najlepsze wycieczki po Alpach Lyngen są być może najbardziej popularne wśród tych, którzy angażują się w ekstremalne formy narciarstwa,ale kilka szczytów jest również dostępnych dla tych, którzy są mniej doświadczeni. Latem jest to również obszar, w którym można doświadczyć północnej norweskiej przyrody i słońca o północy w jej najpiękniejszym. Sezon narciarski trwa zwykle od października do końca kwietnia, a marzec i kwiecień są najlepszymi miesiącami. Słońce o północy można podziwiać od maja do połowy sierpnia. Pamiętaj, że wszystkie góry mogą być kapryśne, zwłaszcza w zimie, i ważne jest, aby zapewnić bezpieczeństwo. Jeśli nie jesteś zbyt górzysty, powinieneś zarezerwować szczyty z jedną z wielu doświadczonych firm oferujących wycieczki z przewodnikiem po Alpach Lyngen.

  • Najkrótsza trasa między Tromsø a Lyngen wynosi około 77 kilometrów. Czas jazdy, w tym promem między Breivikeidet i Svensby wynosi około 1 godziny i 45 minut.
  • Goście mogą również dojechać do lyngen bez konieczności uciekania się do promu. Po dotarciu na południe do Fagernes należy jechać znakami, a stamtąd kieruj się na Lyngen. Odległość wynosi wtedy 132 km, z czasem jazdy około 2 godzin.
Alpy Lyngen
Płaskowyż Przylądka Północnego jest szczególnie piękny w lecie, gdy słońce o północy jest na horyzoncie.

Płaskowyż Przylądka Północnego – Odwiedź koniec świata

W rzeczywistości klif nie jest Przylądkiem Północnym do najbardziej wysuniętego na północ punktu Europy, chociaż często jest sprzedawany jako ten. Tytuł rzeczywiście należy do knivskjellodden, który jest blisko. Płaskowyż Przylądka Północnego jest jeszcze bardziej interesujące do odwiedzenia, i oferuje silniejsze doświadczenie natury w oczach wielu. Na płaskowyżu znajduje się centrum dla zwiedzających 307 metrów nad poziomem morza. Stamtąd można uzyskać olśniewający widok na morze na zewnątrz, co jest szczególnie piękne w lecie, gdy słońce o północy jest na horyzoncie. Jednak dojazd do Przylądka Północnego z Tromsø jest dość długi, a wielu woli spędzić więcej niż jeden dzień. Piękno jest to, że podróż przechodzi obok wielu ładnych małych wiosek, przez fiordy i góry, a także z wielu pięknych miejsc, aby zatrzymać się na.

  • Z Tromsø do Przylądka Północnego w Finnmark jest 615 kilometrów. Czas jazdy wynosi około 8 godzin i 30 minut.

Parking i ruch z wypożyczalni samochodów

W Tromsø, który jest inaczej w większości Norwegii, można zaparkować tylko na ulicach, gdzie jest znak z P. Znak informuje, jak długo samochód może stać i o której godzinie wymagana jest opłata. Zwykle miejsca parkingowe są płatne tylko w godzinach pracy w dni powszednie, ale należy pamiętać, że w niektórych miejscach trzeba będzie zapłacić 24 godziny (pojawi się na znaku). Płacisz opłatę za maszyny parkingowe, które znajdują się na chodnikach i pozostawiasz paragon wyraźnie widoczny na przedniej szybie samochodu. W centrum miasta znajduje się kilka miejsc parkingowych, na których można zaparkować 24 godziny na dobę za dodatkową opłatą.

Ruch w centrum Tromsø praktycznie nigdy nie stanowi problemu. Łatwo jest znaleźćdrogę, kierowcy są w większości przyjaźni i uprzejmi, a ty raczej nie napotkasz żadnych trudności. Należy pamiętać, że praktycznie wszystkie przystanki dla pieszych w Norwegii i grzywny za niepowodzenie i to może być wysoka.

Lotnisko

Lotnisko Tromsø znajduje się na tromsøya, w niewielkiej odległości od centrum miasta. Lotnisko jest węzłem dla lotów do Finnmark, a także ma bezpośrednie loty do Oslo, Bergen, Stavanger i Trondheim,między innymi. Ponadto istnieje niewielka liczba lotów międzynarodowych z Tromsø, w tym do Frankfurtu, Helsinek, Gdańska i Krakowa. W miesiącach letnich są również loty do innych miast w Europie, takich jak Londyn, Bruksela, Zurych, Monachium i Amsterdam.

Sześć firm oferujących wynajem samochodów na lotnisku w Tromsø gromadzi się na parterze budynku terminalu (na parterze), w pobliżu stanowisk odprawy. Na dzień dzisiejszy jest to Avis, Europcar, Budget, Hertz, Sixt i Rent A Wreck.

  • Z lotniska Tromsø do centrum miasta jest tylko 4,7 km. Środowisko wykonawcze wynosi około 10 minut.