Wypożyczalnia samochodów Zurychu

Porównaj ceny u ponad 1600 firm oferujących wypożyczanie aut

Niskie ceny wypożyczenia auta gwarantowane

Porównujemy oferty z ponad 1600 wypożyczalni aut i wynajdujemy najniższe ceny

Marki wysokiej jakości

Porównaj ceny ze wszystkich najpopularniejszych agencji wynajmu aut takich jak Avis, Sixt, Hertz czy Europcar.

Nielimitowany przebieg i ubezpieczenie

W większości lokalizacji w cenę wliczono ubezpieczenie i nielimitowany przebieg.

Żadnych ukrytych kosztów

Nie dodajmy żadnych prowizji za korzystanie z kart kredytowych i innych ukrytych kosztów.

Anuluj lub zmień rezerwację za darmo

Darmowe anulowanie na 48 godzin przed zarezerwowanym czasem odbioru auta. Brak opłat za zmiany w rezerwacji

Zawsze dostępni

Nasze centrum obsługi klienta jest dostępne zawsze, kiedy masz jakiś problem

Tani wynajem aut Zurychu

Porównaj ceny i znajdź wynajem samochodów w Zurychu od znanych i lokalnych firm wynajmu samochodów. W cenę zakwaterowania wliczono ubezpieczenia i nieograniczony przebieg. Zaoszczędź do 70% na wynajmie samochodu w Zurich przez nas.

Przewodnik po Zurychu

Bilutleie Zürich
Wynajem samochodów w Zurychu

Zurych znajduje się w centrum Szwajcariii jest z około 390.000 mieszkańców (2011) największym miastem w kraju. Jest stolicą kantonu Zurych i znajduje się 410 metrów nad poziomem morza – nad Jeziorem Zuryskim i rzeką Limmat. Zurych jest również głównym centrum handlowym i finansowym Szwajcarii – z siedzibą w wielu międzynarodowych firmach, bankach i firmach ubezpieczeniowych. Miasto jest również centrum kulturalnym niemieckojęzycznej części Szwajcarii.

Zurych został założony przez Rzymian, i nazwali go Turicum. W XIII wieku miasto otrzymało pozycję tak zwanego „wolnego państwa” – i zwiększyło swoje wpływy w średniowieczu.

Atrakcji

Stare Miasto (Altstadt) znajduje się po obu stronach rzeki Limmat. Ma niepowtarzalny średniowieczny klimat, z wąskimi, malowniczymi uliczkami, kameralną murawą,a także pięknymi mostami i kościołami. Jeden z tych kościołów jest Grossmünster (zbudowany między XI a XIII wiekiem) i znajduje się na prawym brzegu rzeki. Innym jest Kościół Fraumünster na lewym brzegu. Został zbudowany sto lat później i ma witraże słynnego Marca Chagalla w oknach. Trzecim kościołem, o którym należy wspomnieć, jest Wasserkirche z końca 15 wieku. Znajduje się w nim również oddzielne muzeum dla reformatora Ulricha Zwingliego.

Zurych ma wiele pięknych kościołów. Na zdjęciu widać kościół Fraumünster po lewej stronie.

We współczesnym Zurychu znajdują się instytucje kulturalne, takie jak opera, sala koncertowa i teatr – a także Landesmuseum i Zurych Kunsthaus– które z pewnością są warte odwiedzenia. Można wspomnieć, że wśród dzieł sztuki w Zurychu Kunsthaus znajduje się kilka obrazów Edvarda Muncha.

Zurych jest również wielkim miastem handlowym – ale najlepiej dla tych, którzy mają dobre rady, ponieważ ceny są na ogół wysokie. Najbardziej ekskluzywną ulicą handlową w mieście jest „Bahnhofstrasse”, gdzie sklepy z biżuterią i odzieżą znajdują się w pobliżu.

Zwiedzanie Zurychu z wypożyczalnią

Jedną z największych zalet posiadania samochodu na wynajem podczas wizyty w Zurychu jest to, że masz w niewielkiej odległości do innych miast i miejsc w kraju. To pozwala złapać więcej unikalnych doświadczeń niż w przeciwnym razie. Kraj nie jest szczególnie duży, drogi są bardzo dobre i można tu bezpiecznie jeździć. W naszym przewodniku po Zurychu uwzględniliśmy jedne z najpopularniejszych przejażdżek.

Pociągiem można dojechać do Jungfraujoch – najwyższego dworca kolejowego w Europie.

Jungfraujoch – Pociągiem na szczyt Europy

Jeden z najpopularniejszych przejazdów z Zurychu udaje się do miejscowości Grindelwald. Wioska położona jest u podnóża trzech szczytów górskich Jungfrau, Eiger i Mönch. Najlepszym miejscem, aby zobaczyć wszystkie trzy szczyty z jest na płaskowyżu i dworca kolejowego Kleine Scheidegg. Aby się tam dostać, weź małą przejażdżkę pociągiem w górę z Grindelwald. Jeśli piękna panorama nie wystarczy, można wywiesić pociągi z Kleine Scheidegg i dalej do Jungfraujoch. Następnie dotrzesz do najwyższego dworca kolejowegow Europie i będzie na 3454 metrów nad poziomem morza. Jest na tyle głośny, że poczujesz to na oddechu. Widok jest nie do pobicia. Na górze można zjeść dobry posiłek w jednej z kilku restauracji i kawiarni, można odwiedzić Sphinx Observatory i zajrzeć do stargazer,a można odwiedzić Ice Palace, gdzie artyści zrobić rzeźby tylko lodu.

  • Z Zurychu do Grindelwald jest to około 137 kilometrów. Dojazd samochodem zajmuje około 1 godziny i 50 minut.
Drewniany most łączy Stare Miasto naprzeciwko ZurychuSee.

Rapperswil-Jona – Średniowieczne miasto nad jeziorem Zürichsee

Rapperswil-Jona jest jednym z najbardziej popularnych miejsc do podróży wśród ludzi mieszkających w Zurychu. Odległość jest krótka i można się tu dostać łodzią, pociągiem i samochodem. Miasto jest uważane za jedno z najpiękniejszych w Szwajcarii, częściowo ze względu na wiele ogrodów różanych w centrum miasta,nie wspominając o starym mieście położonym na skraju Zurychusee. Główne atrakcje to Schloss Rapperswil, położony na wzgórzu za miastem, kilka kościołów i klasztorów, nadmorska promenada miastai drewniany most, który łączy Stare Miasto naprzeciwko Jeziora Zuryskiego. Należy pamiętać, że istnieje kilka innych miejsc w Szwajcarii, które są również nazywane Rapperswil, i może skończyć się jazdy długi objazd, jeśli wybierzesz błędy podczas nawigacji na swój sposób.

  • Z Zurychu do Rapperswil-Jona, to około 25 mil (40 kilometrów), jeśli jedziesz po południowo-zachodniej stronie ZurychuSee. Dojazd do 30 minut.

Lucerna – Szwajcaria w najlepszym wydaniu

Położony na końcu jeziora Vierwaldstätter See, Lucerna ma rzeki Reuss przepływającej przez centrum miasta. Połączenie z morzem i rzeką pozostawia swój ślad na pięknym mieście, a Lucerna jest szczególnie znana z wielu mostów. Najbardziej znanym z nich jest Kapellbrücke, drewniany most, który prawdopodobnie został zbudowany w roku 1365. Wśród kilku unikalnych elementów jest kapellbrücke zbudowany z sufitów, a wewnątrz jest ozdobiony malowidłami ściennymi z 17 wieku. Oprócz słynnych drewnianych mostów w Mieście, istnieje wiele innych zabytków w Lucernie, które są ekscytujące, aby zobaczyć. Stare Miasto obejmuje wspaniały ratusz z początku XVII wieku,wieże strażnicze zbudowane w XIV wieku, kilka pięknych fontann i place z pięknymi budynkami kościelnymi.

  • Najszybsza droga do Lucerny przebiega autostradami A4 i A14. Odległość wynosi wtedy około 52 kilometrów, z czasem jazdy około 35 do 40 minut.
Lucerna jest szczególnie znana z wielu mostów,
Na szczycie góry znajduje się zarówno hotel, jak i kilka lokali gastronomicznych.

Piłat – Odwiedź wierzchołek smoczej góry

Piłat jest jednym z najbardziej znanych gór w Szwajcarii. Jest to również góra, która jest najbardziej mityczna. Tutaj podobno będą smoki, jeśli wierzyć w legendy, o których chętnie opowiadają mieszkańcy okolicy. Góra ma kilka szczytów, gdzie Tomlishorn jest najwyższy (2128 metrów nad poziomem morza). Możesz dotrzeć do Tomlishorn, jeśli chcesz, z gondolą z wioski Kriens, na południe od Lucerny. Gondola zatrzymuje się na imponującej platformie z widokiem we wszystkich kierunkach. Można się tam również dostać kolejką linową z Alpnachstad, który znajduje się naprzeciwko góry, jak widać z Kriens. Na górze znajdziesz hotel, jeśli chcesz się zatrzymać na noc, i kilka restauracji, jeśli będziesz głodny świeżym górskim powietrzem.

  • Z Zurychu do Kriens, wsi u podnóża Piłata, jest to 54 km. W przypadku normalnego ruchu na drogach, jazda trwa około 40 do 45 minut.
Berno jest stolicą Szwajcarii, gdzie aż jedna trzecia jego mieszkańców to obcokrajowcy.

Berno – Stolica Szwajcarii

Jest wielu, którzy się mylą i zakładają, że Zurych jest stolicą Szwajcarii, ale ten tytuł faktycznie należy do Berna. Miasto ma nie więcej niż około 135 000 mieszkańców, z których jedna trzecia to obywatele innych krajów. Większość z nich jest powiązana z ambasadami, międzynarodowymi firmami, uniwersytetem i różnymi instytucjami znajdującymi się w Bernie. Podczas gdy miasto jest bardzo kosmopolityczne i żywe, jest również stare i czcigodne. Całe stare miasto w Bernie jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCOi jest uważane za jedne z najpiękniejszych w Europie. Na starym mieście znajdują się główne zabytki, a także najprzyjemniejsza atmosfera.

  • Najszybszą i najkrótszą trasą między Zurychem a Bernem jest przejazd przez Baden i Aarau. Odległość wynosi wtedy 121 kilometrów, z czasem jazdy około 1 godziny i 20 minut.
W centrum Zurychu ulice są dobrze oznakowane.

Parking i ruch z wypożyczalni samochodów

W Zurychu, to jest dozwolone tylko do parkowania na oznakowanych miejscach na ulicach. Tutaj nie zawsze jest łatwo znaleźć miejsce, a w wielu miejscach istnieje krótki limit czasu, jak długo samochód może stać. W godzinach 08:00–21:00 większość miejsc parkingowych podlega dodatkowej opłacie. Płacisz na automatach, które znajdują się na chodnikach, a paragon musi być widoczny na przedniej szybie samochodu. Najlepszym rozwiązaniem jest, co do zasady, umieścić samochód w jednym z 10 garaży w centrum miasta. Poszukaj znaków na ulicach, które pokazują, ile dostępnych miejsc ma parking, a także wskazać kierunek wejścia.

W centrum Zurychu trzeba się spodziewać, że jest dużo ruchu, zwłaszcza gdy ludzie idą do i z pracy. Ulice są dobrze oznakowane, i nie jest trudno poruszać się po mieście, ale może to zająć dużo czasu, aby dostać się między z wynajmu samochodu. Zwróć uwagę na wiele torów tramwajowychi zwróć uwagę na pieszych.

Poza Zurychem, a w pozostałej części Szwajcarii, są bardzo dobre drogi do jazdy. Jest to również jeden z najbezpieczniejszych krajów na świecie do kierowania samochodem w. Jednak często są kolejki w Szwajcarii, również na autostradach. Wynika to głównie z faktu, że kraj jest mały w stopniu geograficznym, a jednocześnie na drogach jest wiele samochodów. Jazda w Alpach jest również nieco trudne ze względu na duże różnice wysokości, a ponieważ wiele dróg są kręte.

Lotnisko

Lotnisko w Zurychu nazywa się Flughafen Zürich w języku niemiecko-szwajcarskim i znajduje się na północ od centrum miasta. Jest bardzo nowoczesny i stale zdobywa nagrody na najlepszych lotniskach na świecie. Tutaj możesz latać bezpośrednio z całej Europy, a także z różnych miast w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie,na Bliskim Wschodzie, w Emiratach,Azji i Afryce. W sumie około 31 milionów pasażerów rocznie korzysta z lotniska w Zurychu.

Firmy oferujące wynajem samochodów na lotnisku w Zurychu są zebrane w oddzielnym centrum tuż obok parkingu oznaczonego P3. Od dziś możesz wynająć samochód z National, Hertz, Budget, Thrifty, Dollar, Avis, Europcar, Enterprise i Sixt na lotnisku w Zurychu.

  • Z lotniska w Zurychu do centrum miasta jest to tylko 9,6 km. Dojazd samochodem zajmuje około 10 minut.