Wypożyczalnia samochodów Stavanger

Porównaj ceny u ponad 1600 firm oferujących wypożyczanie aut

Niskie ceny wypożyczenia auta gwarantowane

Porównujemy oferty z ponad 1600 wypożyczalni aut i wynajdujemy najniższe ceny

Marki wysokiej jakości

Porównaj ceny ze wszystkich najpopularniejszych agencji wynajmu aut takich jak Avis, Sixt, Hertz czy Europcar.

Nielimitowany przebieg i ubezpieczenie

W większości lokalizacji w cenę wliczono ubezpieczenie i nielimitowany przebieg.

Żadnych ukrytych kosztów

Nie dodajmy żadnych prowizji za korzystanie z kart kredytowych i innych ukrytych kosztów.

Anuluj lub zmień rezerwację za darmo

Darmowe anulowanie na 48 godzin przed zarezerwowanym czasem odbioru auta. Brak opłat za zmiany w rezerwacji

Zawsze dostępni

Nasze centrum obsługi klienta jest dostępne zawsze, kiedy masz jakiś problem

Tani wynajem aut Stavanger

Porównaj ceny i znajdź wynajem samochodów w Stavanger z znanych i lokalnych firm wynajmu samochodów. W cenę zakwaterowania wliczono ubezpieczenia i nieograniczony przebieg. Zaoszczędź do 70% na wypożyczeniu samochodu w Stavanger przez nas.

Przewodnik stavanger

Stavanger jest czwartym co do wielkości miastem w Norwegii, z około 135 000 mieszkańców. Miasto i okolice odegrały ważną rolę w starszej historii Norwegii, zwłaszcza w epoce wikingów. Od 1969 roku Stavanger przekształcił się w stolicę ropy naftowej Norwegii. Tutaj największe międzynarodowe i norweskie firmy naftowe mają biura, wraz z kilkoma instytucjami państwowymi związanymi z przemysłem naftowym.

Miasto ma również uniwersytet, a studenci zostawiają silny ślad na nocnym życiu w Stavanger. Istnieje wiele ekscytujących i popularnych festiwali odbywa się tutaj, a praktycznie przez cały rok.

W Stavanger znajdziesz dużą liczbę muzeów, galerii, sal koncertowych i innych instytucji kulturalnych. W 2018 roku miasto zostało wybrane jako Europejska Stolica Kultury.

Atrakcji

Restauracja oferująca i nocne życie w Stavanger są bez wątpienia jednymi z najlepszych w Norwegii. Wraz ze wszystkimi koncertami i festiwalami, to sprawia, że zawsze popularne i livat w centrum miasta.

Obok klubów nocnych i instytucji kulturalnych, to przyroda jest główną atrakcją w tej części Norwegii. Znajduje się on w niewielkiej odległości od centrum miasta do jednych z najpiękniejszych i najlepszych plaż, które znajdziesz w Norwegii. Klimat w regionie, a fakt, że jest płytki w wielu miejscach, pozwala temperatura kąpieli być bardzo przyjemne w lecie.

W niewielkiej odległości od hotelu znajdują się piękne fiordy i wyspy w miejscowości Stavanger. Hotel Lysefjord, w odległości krótkiej przejażdżki samochodem lub łodzią, zajmuje się między innymi Lysefjord, w odległości krótkiej przejażdżki samochodem lub łodzią.

Poznaj Stavanger z wypożyczalnią

Wielu uważa, że Stavanger jest najlepszym miastem Norwegii do życia lub odwiedzenia, a zwłaszcza w lecie. Wynika to nie tylko z silnej gospodarki miasta, a tym samym kultury i wszystkiego, co dzieje się w centrum, ale także z pięknej okolicy. W tej części Norwegii znajdują się unikalne doświadczenia przyrodnicze. W odległości krótkiej przejażdżki samochodem od obiektu znajdują się znane atrakcje, takie jak Preiekestolen i Kjerag, a malownicze południowe wioski znajdują się w niewielkiej odległości od hotelu, a niektóre z najpiękniejszych fiordów i gór Norwegii. Oto kilka propozycji wycieczek ze Stavanger jako punktem wyjścia.

Na szczycie Pulpit Rock roztacza się wspaniały widok na Lysefjord.

Pulpit Rock – najsłynniejsza atrakcja hrabstwa

Preikestolen znajduje się w pewnej odległości wewnątrz Lysefjord,gdzie masz również Lysebotn i Kjerag na samym końcu. Unikalna formacja skalna jest również dobrze znana poza granicami Norwegii. Kilka lat temu, Pulpit Rock był sceną sceny w jednym z filmów Mission Impossible z udziałem Toma Cruise’a. W przeciwieństwie do Cruise’a, nie musisz wspinać się po masywnej i stromej skalnej ścianie, ale możesz chodzić. Na górze roztacza się widok na jeden z najpiękniejszych krajobrazów Norwegii.

Należy pamiętać, że nie można jechać całą drogę. Samochód zostawia cię na parkingu Preikestolhytta, a stamtąd będzie nadal na oznakowanych szlakach. Wędrówka pieszo trwa około 2 godzin w każdą stronę (odległość wynosi 3,8 km, z wysokością około 330 metrów). Pamiętaj, aby założyć odpowiednie ubrania i buty i dostać się do niego z wyprzedzeniem. Istnieje kilka miejsc na trasie, które nadają się na przerwę, a znajdziesz dobre możliwości pływania w drodze do Preikestolen.

  • Jeśli masz zamiar prowadzić wynajem samochodu z Stavanger do Preikestolen, najłatwiej i najszybciej wziąć podwodny tunel (Ryfast) do Tau, i jechać stamtąd przez Jørpeland. Odległość wynosi wtedy 39 kilometrów, a spędzisz około 40 minut.

Latarnia morska Obrestad – Weź noc jako latarnik

Zwiedzanie starych latarni jest popularne na całym świecie, nawet na południowym krańcu Norwegii. Istnieje wiele z tych, które były bardzo ważne dla ruchu statków i handlu wzdłuż norweskiego wybrzeża. Morze na zewnątrz może być kapryśne, a istnieje wiele niefortunnych dusz, które rozbiły się na Morzu Północnym. Latarnia morska Obrestad to naturalny wybór, jeśli odwiedzisz jeden z wyjątkowych domów latarni morskiej. Został zbudowany w granitu w 1873 roku,podczas gdy rezydencja mistrza latarni morskiej i rezydencja z obsługą latarni morskiej przyszła kilka lat później. Latarnia morska i okoliczne mieszkania są pięknie położone na wsi, na niewielkiej elewacji tuż nad morzem. Jeśli zarezerwujesz pobyt z wyprzedzeniem, możesz zatrzymać się w obrestad Fyr, który stał się popularny w kilku latarniach na wybrzeżu Norwegii.

  • To jest około 43 kilometrów od centrum miasta w Stavanger do Obrestad Latarnia morska przez Bryne. Dojazd do 55 minut.
Latarnia morska Obrestad i okoliczne mieszkania są pięknie położone na wsi, na niewielkiej elewacji tuż nad morzem.
Molo w starym Hansabyen Bergen.

Bergen – Miasto pomiędzy siedmioma górami

Stary Hansabyen Bergen jest drugim co do wielkości w Norwegii, z około 285 000 mieszkańców. Samo miasto jest warte odwiedzenia, jeśli jesteś w Stavanger i chcesz zobaczyć więcej norweskiego zachodniego wybrzeża. Duże części centrum Bergen są piękne, a znany Bryggen jest największym tynkiem. Tutaj znajdziesz jedne z najbardziej znanych zabytków w kraju, wiele dobrych restauracji, możliwości zakupów i wydarzeń kulturalnych i działań dla osób w każdym wieku.

Okolica miasta jest również czymś, czym mieszkańcy mogą się pochwalić. Znajduje się między siedmioma górami z jednej strony, a po drugiej stronie znajduje się unikalny archipelag Øygarden, obszar składający się z ponad 1500 wysp i wysepek. Podróż z Stavanger do Bergen samochodem jest sama w sobie wspaniałym doświadczeniem. Jedziesz wzdłuż wybrzeża w jednym z najpiękniejszych krajobrazów w Norwegii.

  • Nie więcej niż 210 kilometrów od Stavanger do Bergen, ale czas jazdy może wynosić 4 i 6 godzin, jeśli jedziesz E39. Nadmorska droga do Bergen obejmuje dwie przeprawy promem samochodowym.
Wodospad Svandalsfossen znajduje się prawie na dnie Saudafjord.

Svandalsfossen – Natura i prysznic w tym samym policzek

Wodospad Svandalsfossen znajduje się prawie w samym sercu saudafjorden,dość łatwy dojazd samochodem od Stavanger samochodem. Wodospad jest jednym z najpiękniejszych w Norwegii i jest częścią Krajowej Drogi Turystycznej Ryfylke. Pomimo łatwości dotarcie tutaj, zwykle nie jest pełen odwiedzających. To samo w sobie sprawia, że natura jest jeszcze lepsza. Svansalsfossen ma dwa upadki w sumie 180 metrów. Wodospad jest wyraźnie widoczny z drogi, gdy zbliżasz się do Saudy, ale zdecydowanie zaleca się przyjrzenie się mu bliżej. Zaparkować samochód przy autostradzie i chodzić po schodach do punktu widokowegoi chodzić pod mostem, który przecina wodospad. Z punktu widokowego można również zobaczyć cały fiord, jeśli jest dobra pogoda, i wioski, które znajdują się wzdłuż krawędzi fiordu. Pamiętaj, aby przynieść suche ubrania i obrus!

  • Z Stavanger do Svandalsfossen jest 142 km, a trasa biegnie przez podwodny tunel Ryfast.
  • Podróż obejmuje przejazd promem samochodowym między Hjelmeland i Nesvik. Zwykle spędzisz około 2 godzin i 45 minut na całym odcinku.

Egersund – Piękna południowa wioska w pobliżu Stavanger

Istnieje wiele pięknych i idyllicznych małych miasteczek wzdłuż wybrzeża Norwegii, a może zwłaszcza w tej części kraju. Jeśli masz zamiar wybrać jeden z nich, aby odwiedzić, Egersund powinien być na liście. Lokalizacja miasta sprawiła, że stało się świetne w branży rybackiej,a ostatecznie Egersund stał się znany jako miejsce, w którym stacjonowali najwięksi armatorzy w kraju. Silna gospodarka miasta przez długi okres czasu jest czymś, co znajduje odzwierciedlenie zwłaszcza w dobrze utrzymanym i zachowującym stare miasto. W centrum miasta dominują typowe pomalowane na biało południowe domy,znajdziesz tam wiele dobrych hoteli i restauracji, a miasto słynie z wielu galerii i muzeów, które mają wysokie standardy. Egersund jest również dobrym punktem wyjścia, jeśli chcesz się aktywnie na wakacjach, na przykład z połowów łososia, wędkarstwo głębinowe,spacery w lasach i górach, pływanie (jedna z najpiękniejszych plaż w regionie znajduje się tuż poza miastem) i innych doświadczeń przyrodniczych.

  • Najszybsza droga z Stavanger do Egersund jedzie w kraju na E39. Odległość wynosi wtedy około 75 kilometrów, z czasem jazdy 1 godzinę i 15 minut.
  • Jeśli chcesz jechać wzdłuż wybrzeża, zdjąć z E39 i na County Road 44, który biegnie w kierunku Bryne. Odległość wyniesie wtedy około 84 kilometrów, z czasem jazdy 1 godzinę i 35 minut.

Parking i ruch z wypożyczalni samochodów

Firma Stavanger Parkering obsługuje większość miejsc parkingowych w mieście. Jeśli chcesz zostawić samochód na poziomie ulicy, musisz korzystać z oznakowanych miejsc parkingowych. Automaty na chodnikach są płatne i mogą korzystać zarówno z gotówki, jak i kart. Jeśli pobierzesz aplikację do płatności Stavanger Parkering, możesz zapłacić za pomocą smartfona. Zaletą aplikacji jest to, że płacisz tylko za rzeczywisty czas, w jaki jesteś zaparkowany, i nie musisz wracać do samochodu, jeśli chcesz przedłużyć czas przebywania na parkingu. Firma posiada 7 krytych parkingów w centrum miasta. Znajdziesz tam również ładowarki do samochodów elektrycznych. Nawiasem mówiąc, istnieje obniżona cena za zapłatę dla tych, którzy jeżdżą samochodami elektrycznymi.

Prowadzenie samochodu w norweskich miastach, w tym Stavanger, jest zwykle bardzo łatwe. Chociaż to miasto ma również wiele ulic jednokierunkowych, a kilka obszarów w centrum miasta, które są wolne od samochodów, prawie nie napotykasz żadnych problemów. Oznakowanie jest dobre, a inni kierowcy są zwykle przyjaźni i spokojni. Należy pamiętać, że w Norwegii, praktycznie wszystkie wymagane, aby zatrzymać się dla pieszych przekraczających ulicę spełnia kolejność. Grzywna za niedopełnienie tego jest wysoka.

Jazda poza miastami Norwegii jest zwykle przyjemnym doświadczeniem. Większość kierowców jeździ spokojnie i zgodnie z ograniczeniami prędkości. Należy jednak pamiętać, że zwierzęta mogą przeszkadzać zarówno zwierzętom gospodarskim, jak i dzikim zwierzętom, takim jak łosie i jelenie.

Lotnisko

Lotnisko poza Stavanger nazywa się międzynarodowym lotniskiem Stavanger. Lokalnie, Sola Airport jest często używany, jak lotnisko znajduje się w gminie Sola. Wraz z lotniskiem Trondheim, Port Lotniczy Stavanger jest trzecim co do wielkości lotniskiem w Norwegii mierzonym pod względem liczby pasażerów rocznie (oba obsługują około 4,5 miliona pasażerów rocznie). Na dzień dzisiejszy lotnisko ma bezpośrednie loty krajowe do Oslo,Bergen, Trondheim, Sandefjord i Kristiansand. Ponadto możesz latać bezpośrednio ze Stavanger do 10 innych miast europejskich, w tym Amsterdamu, Kopenhagi, Londynu i Gdańska.

Stavanger Airport nie jest szczególnie duży, i łatwo jest znaleźć firmy, które oferują wynajem samochodów tam. Obecnie Sixt, Budget, Avis, Hertz i Europcar mają liczniki i wynajem samochodów w Sola. Wszystkie pięć znajdują się w budynku znajdującym się tuż przed terminalem. Ich wynajem samochodów są zaparkowane w pobliżu i nie trzeba transportu, aby się tam dostać.

  • Port lotniczy Stavanger znajduje się około 17 kilometrów na południe od centrum miasta. Środowisko wykonawcze jest zwykle między 15 i 20 minut.