Wypożyczalnia samochodów Wiedeń

Porównaj ceny u ponad 1600 firm oferujących wypożyczanie aut

Niskie ceny wypożyczenia auta gwarantowane

Porównujemy oferty z ponad 1600 wypożyczalni aut i wynajdujemy najniższe ceny

Marki wysokiej jakości

Porównaj ceny ze wszystkich najpopularniejszych agencji wynajmu aut takich jak Avis, Sixt, Hertz czy Europcar.

Nielimitowany przebieg i ubezpieczenie

W większości lokalizacji w cenę wliczono ubezpieczenie i nielimitowany przebieg.

Żadnych ukrytych kosztów

Nie dodajmy żadnych prowizji za korzystanie z kart kredytowych i innych ukrytych kosztów.

Anuluj lub zmień rezerwację za darmo

Darmowe anulowanie na 48 godzin przed zarezerwowanym czasem odbioru auta. Brak opłat za zmiany w rezerwacji

Zawsze dostępni

Nasze centrum obsługi klienta jest dostępne zawsze, kiedy masz jakiś problem

Tani wynajem aut Wiedeń

Porównaj ceny i znajdź wynajem samochodów w Wiedeń od znanych i lokalnych firm wynajmu samochodów. W cenę zakwaterowania wliczono ubezpieczenia i nieograniczony przebieg. Zaoszczędź do 70% na wynajmie samochodów w Wiedniu przez nas.

Przewodnik po Wiedniu

Bilutleie Wien
Wynajem Samochodów Wiedeńskich

Wiedeń jest stolicą Austriii znajduje się nad Dunajem w północno-wschodniej części kraju. Miasto ma 1,7 mln mieszkańców (2011).
Wiedeń jest kulturalnym i gospodarczym centrum kraju oraz ważnym miastem przemysłowym i naukowym. Uniwersytet miasta został założony w 1365. Wiedeń jest również głównym węzłem komunikacyjnym i ma świetną turystykę.

Wiedeń jest jednym z najważniejszych ośrodków muzyki klasycznej na świecie. Tutaj znajdziesz muzea dla znanych kompozytorów i muzyków, takich jak Haydn, Mozart, Beethoven, Shubert i Strauss – wszyscy żyli przez krótsze lub dłuższe okresy swojego życia w Wiedniu. Miasto słynie również z corocznych festiwali muzycznych i teatralnych.

Atrakcji

Zabytkowe centrum Wiednia jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i znajduje się wiele pięknych kościołów i klasztorów. Stephansdomen (zbudowany w latach 1304 – 1511) jest popularną atrakcją turystyczną tutaj – z charakterystyczną wieżą o wysokości 136,7 metra.

Inne atrakcje Wiednia to XVIII-wieczny „Belvedere”,„Wiedeńska Opera Państwowa” – główna opera w mieście z 1869 roku, gotycki kościół „Ruprechtkirche” z XIII wieku, Muzeum Historii Naturalnej – ze zbiorami geologicznymi i botanicznym, a także Muzeum Historii Sztuki – gdzie między innymi Muzeum Historii Naturalnej – powstało w XIII wieku. można zobaczyć dzieła sztuki Rembrandta i Rubensa.

W mieście znajduje się również muzeum teatralne, muzeum poświęcone psychologowi Zygmuntowi Freudowi oraz zoo.

Na południowy zachód od centrum miasta znajduje się pałac „Schönbrunn” z 1695roku, który jest główną atrakcją turystyczną. Pałac był dawniej cesarskim zamkiem myśliwskim i letnią rezydencją, ale dziś jest muzeum. Miejsce posiada również piękny park krajobrazowy w stylu francuskim w 1706 roku. Schönbrunn jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Pałac był dawniej cesarskim zamkiem myśliwskim i letnią rezydencją, ale dziś jest muzeum.

Zwiedzanie Wiednia z wypożyczalnią

Wiedeń jest bardzo centralnie położony w odniesieniu do kilku ekscytujących stolic, w tym Bratysławy, Pragi i Budapesztu. Z obiektu można z łatwością dotrzeć do wielu pięknych wiosek i atrakcji historycznych. Alpy są również nie daleko, jeśli masz do dyspozycji wypożyczony samochód i wybierzesz się na wycieczkę na nartach lub pieszo w górach. Oto kilka wskazówek dotyczących jazdy z Wiedniem jako punktem wyjścia.

Zamek jest rekonstrukcją zamku dawniej na miejscu w 12 wieku.

Burg Kreuzenstein – Bajkowy zamek na obrzeżach Wiednia

Średniowieczny zamek Kreuzenstein nie jest daleko jazdy od Wiednia i jest w rzeczywistości najbardziej dostępny dla tych, którzy mają wypożyczalnię samochodów. Dojazd do zamku za pomocą publicznych środków komunikacji jest uciążliwy i zajmuje dużo czasu, podczas gdy samochodem dotrzesz tam w ciągu kilku minut. Zamek jest bardzo ryzykowny, powodując, że myśli się o księżniczkach, smokach i bohaterach. Co widzisz dzisiaj pochodzi z 1874roku, ale była to rekonstrukcja zamku, który stał w tym samym miejscu od kiedyś w 12 wieku. Zrekonstruowany zamek jest również zbudowany z materiałów z innych średniowiecznych zamków, dlatego Kreuzenstein ma dotyk, który sprawia, że wygląda znacznie starsza niż jest w rzeczywistości. Zamek stoi starannie położony na wzgórzu, co uniemożliwiło podbój, dopóki szwedzka armia nie podbiła Kreuzensteina podczas wojny trzydziestoletniej. Być może widzieliście Burg Kreuzenstein wcześniej, ponieważ był używany jako zamach stanu w różnych filmach i programach telewizyjnych– takich jak Wiedźmin, który pojawił się na Netflixie w 2019 roku.

  • Z centrum Wiednia do Burg Kreuzenstein jest tylko 26 kilometrów. Jedziesz na północ wzdłuż Dunaju na A22 i zwykle trwa 25 do 30 minut w podróży.

Mleko i kremy w Dolinie Wachau

Wachau to nazwa pięknej doliny i krajobrazu kulturowego położonego na zachód od Wiednia. Dunaj przepływa przez dolinę, dzięki czemu Wachau jest żyznym obszarem. Warunki klimatyczne oznaczają, że Wachau jest odpowiednim miejscem do uprawy winogron,a zatem istnieje kilka znanych gospodarstw produkujących wino tutaj. Na każdym końcu doliny znajdują się dwa małe miasteczka Melk i Krems, z których oba są doskonałymi miejscami do odwiedzenia. W Melk znajduje się jeden z najbardziej znanych i imponujących klasztorów w Austrii,Stift Melk, który został założony w 1089 roku. Istnieje również kilka innych zabytków o znaczeniu historycznym w Melk. Krems jest największym miastem z dwóch, i słynie z pięknego starego miasta w centrum miasta. Jest to również popularne miasto, aby przejść na zakupy do, a zwłaszcza jeśli szukasz dobrych białych win z Doliny Wachau.

  • Z Wiednia do Melk jest to około 88 kilometrów. Czas jazdy wynosi około 1 godziny i 5 minut.
  • Jeśli chcesz jechać wzdłuż rzeki przez piękną dolinę do Krems an der Donau, zajmie to około 35 minut (odległość wynosi około 37 kilometrów).
Klasztor stift Melk został założony w 1089 roku.
Budapeszt jest pełen zabytkowych budynków, z których warto nadrobić zaległości.

Budapeszt – Twin City na wschodzie

Istnieje silna więź historyczna między Wiedniem a Budapesztem na Węgrzech. Miasta dzieliły status stolicy monarchii austro-węgierskiej. Krótka odległość oznacza również, że między tymi dwoma regionami doszło do dużej wymiany handlowej i wymiany tradycji. Chociaż historia nakazuje, że istnieje wiele podobieństw między Budapesztem i Wiedniem, kontrasty są również wielkie. Wycieczka do Budapesztu samochodem jest jednym z najlepszych i najbardziej popularnych wycieczek można wziąć, gdy jesteś w stolicy Austrii. To samo dotyczy odwrócenia sprawy. W Budapeszcie warto odwiedzić niektóre z wielu zabytków, które są wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO,nie wspominając o jednej z rzymskich lub tureckich łaźni. Miasto ma również wiele muzeów i galerii (w sumie ponad 220 w centrum miasta), bardzo wielką operę i kilka wysp w Dunaju, które oferują zielone parki i piękne ogrody.

  • To jest około 244 kilometrów od centrum Wiednia do Budapesztu, stolicy Węgier. Bez przystanków po drodze, dysk zajmie około 2 godzin i 40 minut.
Jeśli zostawisz wypożyczony samochód w centrum miasta, możesz skorzystać z tramwaju i odwiedzić typowy czeski pub.

Praga – Złote Miasto Republiki Czeskiej

Stolica Czechy mają również podobne historyczne połączenie z Wiedniem, jak ma to Budapeszt. Miasto odegrało ważną rolę w monarchii Austro-Węgier, a duża część centrum miasta ma architekturę przypominającą to, co widać w Wiedniu. Tradycje i kultura nie różnią się również od tego, co można znaleźć w Austrii. Jest stosunkowo krótki dystans do Pragi imożna wybrać się na jednodniową wycieczkę, ale zalecamy, aby spędzić trochę czasu w tym wspaniałym mieście. W Pradze, zabytki są blisko w gęstej, jest to niedrogie, aby tam zatrzymać, a miasto ma ekscytujące życie kulturalne i nocne. Jeśli przyjedziesz samochodem, rozważ umieszczenie tego od siebie w hotelowym garażu lub podobnym. Praga jest najlepiej doświadczona pieszo (lub tramwajem / metrem), nie tylko dlatego, że warto zatrzymać się przy czeskim pubie i skosztować dobrych pilsnerów.

  • Z Wiednia do Pragi jest to około 294 kilometrów, jeśli pojedziesz najkrótszą trasą przez Znojmo i Jihlava w Czechach. Czas jazdy bez zatrzymania będzie wtedy około 3 godzin i 45 minut.
Pozostałości z rzymskiej twierdzy z rzymskiego miasta Carnutum.

Petronell-Carnuntum – Rzymska placówka

Carnuntum było nazwą rzymskiego miasta twierdzy i osady sięga około 50 e.Kr. W tym czasie Tyberiusz, a następnie Marek Aureliusz byli władcami Cesarstwa Rzymskiego. Carnuntum było strategicznie ważną bazą dla wojen przeciwko Markomanners, germańskim ludziom, którzy tu mieszkali. Te wojny są, nawiasem mówiąc, inspiracją dla słynnego filmu „Gladiator” Ridleya Scotta, w którym wystąpił Russell Crowe. Dziś Carnuntum jest jednym z najważniejszych zabytków Austrii. Znajdziesz tu pozostałości rzymskiej twierdzy,w tym amfiteatr, łaźnię rzymską, szkołę gladiatorówi kilka budynków administracyjnych. Część z nich została zrekonstruowana. Miasto posiada również ekscytujące muzeum, w którym znajdują się artefakty z wykopalisk archeologicznych.

  • Z Wiednia do Petronell-Carnuntum jest to około 43 km, jeśli jedziesz autostradą A4 i B9. Czas jazdy wyniesie około 35 minut.
Należy zwrócić uwagę na tory tramwajowe i zatrzymuje się podczas jazdy na ulicach.

Parking i ruch z wypożyczalni samochodów

Z reguły miejsca parkingowe na ulicach są oznaczone białymi pasami w centrum win. Również szukać znaków wskazujących, że wolno zaparkować. Znak będzie wyświetlał słowo „Gebührenpflichtig”, jeśli miejsce parkingowe jest pobierane. Będzie również powiedzieć, o której godzinie będziesz musiał uiścić opłatę. W centrum miasta znajduje się wiele garaży,a największe hotele są również dobrymi opcjami w poszukiwaniu miejsca parkingowego. Najtańszym rozwiązaniem jest użycie Park-And-Ride. Są to obsługiwane miejsca parkingowe na obrzeżach centrum miasta i są zawsze w pobliżu transportu publicznego.

Jazda w Wiedniu jest stosunkowo łatwa i prosta, z wyjątkiem Starego Miasta (Innere Stadt). Większość ulic jest zamknięta dla ruchu. Co należy zwrócić szczególną uwagę na w tym mieście są wielu rowerzystów i pieszych na ulicach. Drogi często mają własne pola dla rowerzystów (nie myl tych pól z miejscami parkingowymi). Istnieje również wiele torów tramwajowych w Wiedniu, i należy zachować szczególną ostrożność na przystankach tramwajowych. Na autostradach i drogach krajowych poza Wiedniem i w pozostałej części Austrii, jest to mniej więcej tak proste, jak jazda w Niemczech.

Międzynarodowe lotnisko w Wiedniu znajduje się kilka minut jazdy poza Wiedniem.

Lotnisko

Lotnisko obsługujące Wiedeń nazywa się Vienna International Airportlub Flughafen Wien-Schwechat w Austrii. Znajduje się on w odległości krótkiej przejażdżki na południowy wschód od centrum stolicy. W sumie około 27 milionów pasażerów korzysta z lotniska w ciągu roku. Ruch odbywa się głównie z miast europejskich. Możesz również latać bezpośrednio do Wiednia z Kanady, USA, Tajlandii, Chin, Kina Japonii, Egiptu, Maroka, Emiratów i krajów Bliskiego Wschodu. Lotnisko posiada 4 terminale, z których trzy są połączone ze sobą. Czwarty, Terminal 1A znajduje się naprzeciwko Terminalu 1. Większość regularnych lotów z największymi liniami lotniczymi dociera do Terminalu 3, podczas gdy wiele tanich linii lotniczych korzysta z Terminalu 1A.

Na międzynarodowym lotnisku w Wiedniu firmy oferujące wynajem samochodów są odbierane w oddzielnym centrum przy wyjściu na parking 4 (P4) na parterze. Do dyspozycji Gości są także wypożyczalnie samochodów. Hala przylotów terminali 1,2 i 3 jest połączona z centrum. Firmy, które tu znajdziesz, to Alamo, National, Avis, Payless, Hertz, Flizzr, Sixt, Thrifty, Enterprise, Buchbinder, Budget i Europcar. Wypożyczalnia samochodów U-Save ma swoje biurko tuż obok parkingu.

  • Od międzynarodowego lotniska w Wiedniu do centrum Wiednia jest to około 23 kilometrów. Czas jazdy wynosi około 25 minut w normalnym ruchu drogowym na drogach.