Wypożyczalnia samochodów Szwecja

Porównaj ceny u ponad 1600 firm oferujących wypożyczanie aut

Niskie ceny wypożyczenia auta gwarantowane

Porównujemy oferty z ponad 1600 wypożyczalni aut i wynajdujemy najniższe ceny

Marki wysokiej jakości

Porównaj ceny ze wszystkich najpopularniejszych agencji wynajmu aut takich jak Avis, Sixt, Hertz czy Europcar.

Nielimitowany przebieg i ubezpieczenie

W większości lokalizacji w cenę wliczono ubezpieczenie i nielimitowany przebieg.

Żadnych ukrytych kosztów

Nie dodajmy żadnych prowizji za korzystanie z kart kredytowych i innych ukrytych kosztów.

Anuluj lub zmień rezerwację za darmo

Darmowe anulowanie na 48 godzin przed zarezerwowanym czasem odbioru auta. Brak opłat za zmiany w rezerwacji

Zawsze dostępni

Nasze centrum obsługi klienta jest dostępne zawsze, kiedy masz jakiś problem

Tani wynajem aut Szwecja

Porównaj ceny i znajdź wynajem samochodów w Szwecji od znanych i lokalnych firm wynajmu samochodów. W cenę zakwaterowania wliczono ubezpieczenia i nieograniczony przebieg. Zaoszczędź do 70% na wynajmie samochodów w Szwecja przez nas.

Szwecja przewodnik

Bilutleie Sverige
Wynajem samochodów Szwecja

Znajduje się we wschodniej części Półwyspu Skandynawskiego i graniczy z Norwegią na zachodzie i Finlandią na północnym wschodzie. Szwecja ma 9,4 mln mieszkańców (2011). Kraj ma połączenia z Danią na południowym zachodzie przez 16 km długości „Øresund połączenia”, który składa się z mostu i tunelu systemu kolejowego i autostrady między Malmö i Kopenhagi.

Szwecja ma granice morskie z Estonią, Łotwą, Polską, Niemcami i Rosją,a także ma linię brzegową w kierunku Skagerak, Kattegat i Øresund na zachodzie, Morze Bałtyckie na południu i Zatokę Bothnię i Zatokę Bothnia na wschodzie.
Duże wyspy Gotlandii i Öland na Morzu Bałtyckim również należą do Szwecji.

Szwecja jest podzielona na 3 różne rodzaje krajobrazów: północne szwedzkie wyżyny – gdzie znajduje się najwyższa góra kraju Kebnekaise (2111 m.a.s.l.), środkowe szwedzkie niziny – z jednymi z największych jezior szwecji – m.in. Vänern i Vättern, a także południowe wyżyny Szwedów i Skåne – które składają się głównie z zalesionych płaskich krajobrazów.

Stolicą Szwecji jest Sztokholm, położony na wschodnim wybrzeżu w kierunku Morza Bałtyckiego. Sztokholm jest największym miastem w kraju z około 1,4 miliona. populacji, a także jest głównym ośrodkiem politycznym i gospodarczym Szwecji. Sztokholm oferuje duże zakupy i oferty kulturalne, a także wiele atrakcji historycznych.

Inne duże miasta w Szwecji to Göteborg, Malmö, Uppsala, Linköping, Västerås i Örebro.

Głównym międzynarodowym lotniskiem w kraju jest Lotnisko Sztokholm – Arlanda, ale także Lotnisko w Göteborgu – Landvetter, Sztokholm Lotnisko – Skavsta i Malmö Airport mają duży ruch.

Szwecja oferuje wiele pięknych archipelagów z kolorowymi straganami morskimi w pobliżu. Tutaj z Smögen na południowym wybrzeżu Szwecji.

Jazda w Szwecji

Drogi w Szwecji są w większości zawsze dobre do jazdy, zwłaszcza autostrad i innych głównych dróg. Główne drogi z dwoma tylko jednym pasem ruchu w każdym kierunku podróży mają zwykle środkowe odcinki, dzięki czemu ruch jest bezpieczniejszy. Ponadto drogi te często mają szerokie pasy ruchu po prawej stronie, co ułatwia wyprzedzanie. Szwedzcy kierowcy są również konsekwentnie przyjazne i pomocne w ruchu drogowym, i to jest wspólne, aby dobrze rozłożyć w prawo do wynajęcia innych samochodów przez. Chociaż Szwecja jest jednym z najbezpieczniejszych krajów w Europie, należy zwrócić szczególną uwagę poza miastami. Na jezdni mogą znajdować się zwierzęta, zarówno z gospodarstw rolnych, jak i z lasów. Duże zwierzęta, takie jak łosie, jelenie i renifery, mogą powodować poważne wypadki.

W Szwecji wymagane jest korzystanie z sygnalizacji świetlnej 24 godziny na dobę.

Przepisy ruchu drogowego w Szwecji

 • W Szwecji jedź po prawej stronie drogi.
 • Światła drogowe są obowiązkowe w samochodzie przez całą dobę.
 • Korzystanie z telefonu komórkowego jest zabronione, gdy silnik pracuje, z wyjątkiem zestawu głośnomówiącego.
 • Jest to obowiązkowe z pasów bezpieczeństwa dla kierowcy i pasażerów.
 • Dzieci w wieku poniżej 135 cm powinny zawsze korzystać z zatwierdzonych urządzeń przytrzymujących dla dzieci odpowiednich do wzrostu i wagi dziecka.
 • Dzieci nie powinny siedzieć w fotelach z aktywowanym poduszką powietrzną.
Ograniczenie prędkości do 80 km/h na drodze krajowej w Szwecji.

Ograniczenia prędkości w Szwecji

W Szwecji ograniczenia prędkości różnią się w zależności od wielu czynników. Są to główne zasady:

 • Miasta i miasteczka: 50 km/h.
 • Drogi krajowe: 70 km/h.
 • Autostrady: 110 kilometrów/h.

Jeśli powyższe ogólne ograniczenia prędkości nie mają zastosowania, ograniczenie zostanie oznaczone znakiem:

 • Na obszarach mieszkalnych, w pobliżu szpitali, zamkniętych szkół i tym podobnych, ograniczenie prędkości jest zwykle ograniczone do 30 kilometrów na godzinę.
 • Na drogach krajowych często obowiązuje ograniczenie prędkości do 90 kilometrów/h, jeśli droga ma środkowe części.
 • Nowsze autostrady wysokiej jakości mogą mieć 120 kilometrów na godzinę jako ograniczenie prędkości.

Limit alkoholu w Szwecji

W Szwecji prowadzenie pojazdu nie jest dozwolone, jeśli stężenie alkoholu we krwi przekracza 0,2 stopnia (0,2 g/l). Jeśli masz poziom alkoholu powyżej 0,2, spowoduje to grzywny i ryzykujesz konfiskatę prawa jazdy.

Polecane wynajem samochodów

W Szwecji odległości do popularnych miejsc i zabytków mogą być długie, ale jednocześnie jest to jeden z najbezpieczniejszych i najwygodniejszych krajów do jazdy. Najpopularniejszą trasę znajduje się na południu, a zwłaszcza wzdłuż wybrzeża w kierunku Morza Bałtyckiego. To również wzdłuż wybrzeża, że najlepszą rzeczą w szwedzkich tradycji kulinarnych i kultury przychodzi do własnych. Oto kilka propozycji wycieczek, które dadzą Ci smak dobrego życia w Szwecji.

Najpopularniejszą trasę znajduje się na południu, zwłaszcza wzdłuż wybrzeża w kierunku Morza Bałtyckiego. Tutaj można doświadczyć stolicy Sztokholmu i wszystko, co duże miasto ma do zaoferowania.

Vaxholm Kastell dziś zawiera muzeum, hotel i restaurację.

Archipelag Sztokholmski

Wokół Sztokholmu znajduje się ponad 30.000 wysp i wysepek,i można łatwo dotrzeć do wielu najpiękniejszych samochodem. Na przykład, jazdy do Vaxholm, wyspa, która jest uważana za stolicę archipelagu i jest nie więcej niż 30 do 40 minut od Sztokholmu. Na obrzeżach centrum Vaxholm znajduje się twierdza vaxholms Kastell na małej wysepce, na której dziś mieści się muzeum, hotel i restauracja. Niedaleko Vaxholm znajduje się dość duży Värmdön, słynący z małych miejsc z galeriami sztuki, muzeami i wydarzeniami kulturalnymi. W Värmdön znajduje się również kilka najlepszych restauracji w archipelagu Sztokholmu. Po pobycie można zatrzymać się przy Saltsjöbaden. To miejsce słynie z wspaniałych hoteli spa, dobrych restauracji, małych sklepów z rękodziełem i pięknych plaż.

Gränna słynie z produkcji świń polki. W kilku małych sklepach można zrobić własne.

Vätternrundan

Vättern jest drugim co do wielkości jeziorem szwecji po Vänern, a także jednym z największych w Europie. Co roku wokół Vättern odbywa się wyścig rowerowy, ale trasa stała się popularna w ostatnich latach samochodem. Odległość wokół wynosi około 300 kilometrów. Przejeżdżasz obok wielu przytulnych małych miasteczek i wiosek,a znajdziesz domki i kempingi w wielu miejscach wzdłuż brzegu jeziora. Wśród wielu doświadczeń i zabytków można złapać w Vätternrundan jest zoo w Borås, park łosia w Skullaryd,małe fabryki cukierków w Gränna (tutaj można zrobić własne świnie polka), Lost City kąpielisko poza Örebro, i można odwiedzić wyspę Visingsö promem z Gränna. W okolicy Vättern znajduje się kilka zabytkowych budynków i zamków, zwłaszcza w średniowiecznym mieście Vadstena i w Örebro.

Zabytkowe miasteczko handlowe Visby z kameranymi brukowanymi uliczkami.

Gotland

Gotlandia jest największą wyspą w Szwecji,z około 59.000 mieszkańców. Około połowa ludzi mieszka w pięknym i zabytkowym mieście Visby. Visby jest uważany za najlepiej zadbane miasto handlowe w Północnej Europiei został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1995 roku. Centrum jest zdominowane przez budynki do 800 lat,otoczone murem twierdzy i kameralnymi i brukowanymi uliczkami. Reszta Gotlandii jest pokryta farmami i lasami, z przyjemnymi wioskami tu i tam. Tutaj ludzie podróżują, aby cieszyć się naturą i piękną okolicą,jeżdżąc na rowerze, wędrując, łowiąc ryby, pływając, uczestnicząc w festiwalach i jedząc dobre jedzenie. Gotlandia jest powszechnie znana z wielu restauracji najwyższej klasy. Z wypożyczalni samochodów jest całkiem możliwe, aby zwiedzić całą wyspę w ciągu kilku dni, ale większość decyduje się spędzić więcej czasu na pięknej Gotlandii. Można albo złapać lot do Visby, i odebrać wynajem samochodu tam, lub promem. Promy odpływają z Oskarshamn na północ od Kalmari z Nynäshamn na południe od Sztokholmu. Przejście trwa około 3 godzin.

Zobacz duże miasta Szwecji

Jednym z najlepszych wycieczek drogowych w Szwecji jest przejazd między Sztokholmem, Göteborgiem i Malmo. Co prawda podróż ze Sztokholmu do pozostałych dwóch miast trwa około 6 godzin, ale drogi są bardzo dobre i istnieje wiele możliwości, aby doświadczyć czegoś wyjątkowego w podróży. Między Malmo i Göteborgiem czas jazdy wynosi około 4 godzin, a podróż biegnie wzdłuż pięknego zachodniego wybrzeża Szwecji. Kontrasty między miastami są warte nadrobienia, a wszystkie trzy oferują wyjątkowe doświadczenia i zabytki. W Sztokholmie wielkie karty są duże. Göteborg jest bardziej cichy i cichy,z pięknym centrum i silnym połączeniem z morzem. Malmo jest w pełni odnowiony, z nowymi nowoczesnymi budynkamii kwitnącym życiem na świeżym powietrzu i kulturalnym. Jest to również bardzo mała odległość do Kopenhagi z Malmo, jeśli chcesz doświadczyć jeszcze więcej największych miast Skandynawii. Wynajem w jedną stronę nie stanowi problemu w Szwecji, a zwłaszcza nie wtedy, gdy samochód jest zwracany w jednym z tych miast.

Przejazd między dużymi miastami kończy się w Malmo. Miasto jest w pełni odnowione, z nowymi nowoczesnymi budynkami i kwitnącym życiem na świeżym powietrzu i kulturalnym.

Firmy, z których można wynająć samochód w Szwecji

W Szwecji, to głównie tylko duże i znane na całym świecie firmy, które oferują wynajem samochodów. Firmy takie jak Hertz, Europcar, Avis, Budget i Sixt można znaleźć wszędzie. Firmy takie jak Alamo, National i Dollar są również dobrze reprezentowane w Szwecji. W największych miastach, takich jak Sztokholm, Göteborg i Malmo znajdują się lokalne szwedzkie wypożyczalnie samochodów, które często oferują samochody w niszowych kategoriach, takich jak samochody dostawcze i luksusowe samochody.

7 często zadawane pytania dotyczące wynajmu samochodów w Szwecja

Jaki jest wiek dla wynajmu samochodów w Szwecja?

Wiele firm wynajmu samochodów w Szwecji zaakceptować, że kierowca i najemca mają 19 lat, ale znajdziesz również kilka, które wymagają, aby być 21 lat. We wszystkich przypadkach musisz mieć prawo jazdy przez co najmniej 1 rok. Dotyczy to najbardziej przystępnych cenowo kategorii samochodów. Drogie samochody mogą mieć limit wieku nawet 30 lat i wymagać od kierowcy prawa jazdy przez co najmniej 2 lata. Jeśli nie masz 25 lat, młodzi kierowcy będą normalnie obciążani dodatkową opłatą.

Jakie karty kredytowe są akceptowane, gdy wynajmę samochód w Szwecja?

Wszystkie karty kredytowe uznanych na całym świecie firm, takich jak Visa, American Express, Mastercard i Eurocard, są akceptowane w Szwecji. Jeśli jesteś obywatelem Szwecji z kartą debetową ze szwedzkiego banku, każda firma pozwoli Ci zapłacić kartą debetową. Jednak każdy, kto wynajmuje samochód, musi przedstawić kartę kredytową, która jest w tym samym imieniu co najemca. To dlatego, że wypożyczalnie samochodów rezerwy depozytu na pokrycie wszelkich odliczenia, paliwa, grzywny i tym podobne.

Czy mogę pojechać samochodem do Norwegii, Finlandii i Szwecji?

Jeśli masz prawo do przekraczania granic z wynajętym samochodem zależy wyłącznie od kraju, o którego mowa. Jeśli kraj ten jest w ramach współpracy UE i EOG, która ma zastosowanie do wszystkich krajów nordyckich, odpowiedź brzmi zwykle „tak”. Jednak mogą istnieć ograniczenia w odniesieniu do kategorii samochodu, który wynajęłeś (zapytaj z wyprzedzeniem), a niektóre firmy pobierają niewielką opłatę za przekraczanie granic.

Czy jazda w Szwecji jest bezpieczna?

Szwecja jest jednym z najbezpieczniejszych krajów na świecie do jazdy. Drogi są bardzo dobre, a szwedzcy kierowcy są konsekwentnie wykwalifikowani i przyjaźni. Nadal powinieneś jechać ostrożnie i bezpiecznie, zarówno dlatego, że grzywny za wykroczenia drogowe są wysokie, jak i dlatego, że w Szwecji mogą występować warunki pogodowe, które tego wymagają. Duże zwierzęta (łosie, jelenie, renifery) mogą wchodzić na drogę na obrzeżach. Duże zwierzęta mogą spowodować bardzo poważne wypadki.

Jaki rodzaj samochodu należy wynająć w Szwecja?

Większość ludzi robi dobrze z regularnych wynajem samochodów w Szwecji. Jest również mało prawdopodobne, aby w zimie istniała potrzeba napędu na cztery koła lub SUC. Kraj nie jest pagórkowaty, a rzadko zdarza się, że na drogach występują gwałtowne opady śniegu. Wyjątkiem może być, jeśli wybierasz się do jednych z najbardziej dużych ośrodków narciarskich w kraju w zimie.

Czy w Szwecji jest to powszechne w przypadku punktów poboru opłat?

W Szwecji nie trzeba płacić za przejazd autostradami i drogami wiejskimi. Jednak trzeba zapłacić na mosty w Motala, Sundsvall, Svinesund i Øresund połączenia do Danii. W godzinach szczytu w dni powszednie w godzinach szczytu można dojechać do centrum Göteborga i Sztokholmu. W Sztokholmie opłata wynosi 20 SEK za przejazd przez opłatę drogową, podczas gdy w Göteborgu kosztuje 18 SEK.

Z kim mam się skontaktować, jeśli wypadku samochodowym w Szwecji?

Numer alarmowy w Szwecji dla pogotowia ratunkowego, straży pożarnej i policji to 112. Należy to nazwać tylko wtedy, gdy brałeś udział w wypadku, w którym doszło do obrażeń ciała, w przypadku pożaru lub w innych poważnych przypadkach i nagłych wypadkach. Następnie należy zadzwonić do wypożyczalni samochodów i / lub firmy ubezpieczeniowej, z której korzystasz.

Drugi numer:

 • Policja – 114 14
 • Pomoc medyczna – 1177

Miejsc