Wypożyczalnia samochodów Polska

Porównaj ceny u ponad 1600 firm oferujących wypożyczanie aut

Niskie ceny wypożyczenia auta gwarantowane

Porównujemy oferty z ponad 1600 wypożyczalni aut i wynajdujemy najniższe ceny

Marki wysokiej jakości

Porównaj ceny ze wszystkich najpopularniejszych agencji wynajmu aut takich jak Avis, Sixt, Hertz czy Europcar.

Nielimitowany przebieg i ubezpieczenie

W większości lokalizacji w cenę wliczono ubezpieczenie i nielimitowany przebieg.

Żadnych ukrytych kosztów

Nie dodajmy żadnych prowizji za korzystanie z kart kredytowych i innych ukrytych kosztów.

Anuluj lub zmień rezerwację za darmo

Darmowe anulowanie na 48 godzin przed zarezerwowanym czasem odbioru auta. Brak opłat za zmiany w rezerwacji

Zawsze dostępni

Nasze centrum obsługi klienta jest dostępne zawsze, kiedy masz jakiś problem

Tani wynajem aut Polska

Porównaj ceny i znajdź wynajem samochodów w Polsce od znanych i lokalnych wypożyczalni samochodów. W cenę zakwaterowania wliczono ubezpieczenia i nieograniczony przebieg. Zaoszczędź do 70% na wynajmie samochodów w Polsce za naszym pośrednictwem.

Przewodnik po Polsce

Bilutleie Polen
Wynajem samochodów Polska

Polska znajduje się w północno-wschodniej Europie, na wschodnim brzegu Morza Bałtyckiego. Kraj graniczy z Niemcami, Czechami, Słowacją, Ukrainą, Białorusią, Rosją i Litwą. Populację szacuje się na 38,2 mln. (2010), z czego 1,7 mln mieszka w stolicy Warszawy.

Inne duże miasta w Polsce to Kraków (756 600 innb.), Lòdz 753 000 innb.), Wrocław (633 000 innb.), Poznań (561 000 inb.) i Gdànsk (456 000 inb.).

Duża część Polski znajduje się na północnej równinie europejskiej, rozciągającej się od Uralu na wschodzie do Holandii na zachodzie. Na dalekim południu znajdujemy jednak górzyste obszary Sudetów i Karpat, gdzie najwyższe szczyty rozciągają się na kilka tysięcy metrów nad poziomem morza. Studnia i ponad 1000 km długości rzeki Wisła przepływa przez kraj, i tradycyjnie była „ratą” stolicy Warszawy.

Stolica jest jednym z najpopularniejszych kierunków turystycznych w Polsce. Jest to tradycyjne miasto kulturalne z wieloma muzeami, salami koncertowymi i galeriami. Jest to również tętniące życiem życie nocne i handlowe miasto. Architektonicznie jest to również interesujące, a całe stare miasto stoi z tego powodu na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Największym i najważniejszym lotniskiem w Polsce jest Międzynarodowy Port Lotniczy Fryderyka Chopinaw Warszawie , położony 10 km na południe od centrum stolicy. Kolejnym lotniskiem o dużym natężeniu ruchu jest Międzynarodowy Port Lotniczy Gdańsk Lech Wałęsa.

Jazda samochodem w Polsce

Autostrady w Polsce są zwykle w dobrym stanie i tak wygodne do jazdy, jak w większości innych krajów. Jednak standard na drogach krajowych jest nieco zróżnicowany, a niektóre z nich są dość słabe. Najgorsze drogi znajdują się zwykle w miejscach, gdzie ruch jest niewielki, a większość turystów nadal nie podróżuje. I tak powinieneś jeździć defensywnie w Polsce, a zwłaszcza na obrzeżach. Należy również zwrócić szczególną uwagę, jeśli jedziesz po zmroku, ponieważ wiele odcinków nie ma oświetlenia.

W Polsce wymagane są dzienne światła dzienne w ciągu dnia w ciągu dnia.

Przepisy ruchu drogowego w Polsce

  • W Polsce jedź po prawej stronie drogi.
  • Światła drogowe są obowiązkowe w samochodzie przez całą dobę.
  • Korzystanie z telefonu komórkowego jest zabronione, gdy silnik pracuje, z wyjątkiem zestawu głośnomówiącego.
  • Jest to obowiązkowe z pasów bezpieczeństwa dla kierowcy i pasażerów.
  • Dzieci w wieku poniżej 12 lat lub poniżej 150 cm powinny zawsze korzystać z zatwierdzonych urządzeń przytrzymujących dla dzieci odpowiednich do wzrostu i wagi dziecka.
  • Dzieci nie powinny siedzieć w foteliku dziecięcym skierowanym do tyłu na przednich siedzeniach z poduszką powietrzną.

Ograniczenia prędkości w Polsce

Jeśli nie określono inaczej, obowiązują następujące limity:

  • Obszar mieszkalny: 20 kilometrów na godzinę.
  • Miasta i miasteczka: 50 km/h (60 km/h między 23.00 a 05.00).
  • Drogi krajowe: 90 km/h.
  • Czteropasmowe drogi w obszarach miejskich: 120 kilometrów/h.
  • Autostrady: 140 km/h.

W Polsce ograniczenie prędkości w dzielnicach mieszkalnych obowiązuje w nocy.

Na drogach krajowych w Polsce ograniczenie prędkości wynosi 90 km/h, chyba że określono inaczej.

Limit alkoholu w Polsce

W Polsce prowadzenie pojazdu nie jest dozwolone, jeśli stężenie alkoholu we krwi przekracza 0,5° (0,5 g/l). Jeśli masz poziom alkoholu powyżej 0,5, spowoduje to grzywny i ryzykujesz konfiskatę prawa jazdy.

Polecane wypożyczalnie samochodów usługi wynajmu samochodów

Turystyka w Polsce była w rekordowym tempie w ciągu ostatnich dwóch dekad, ale kraj ten jest nadal uważany za nieco nieodkryty klejnot na tym froncie. Oprócz wielu pięknych miast, ze średniowiecznymi osadami, wybrzeże Morza Bałtyckiego pomaga uczynić kraj popularnym miejscem wypoczynku. W Polsce można połączyć zainteresowania pięknych, starych i czcigodnych, z opalaniem się i pływaniem na jednych z najlepszych plaż w Europie. Oto kilka propozycji wycieczek, które są łatwe do wykonania, gdy masz wypożyczony samochód.

Modny nadmorski kurort Sopotu przyciąga turystów na wakacje uzdrowiskowe od XVII wieku.

Riwiera Polska

Obszar między Miastami Gdyni i Gdańska jest często nazywany Riwierą Polską. Tutaj znajdziesz jedną z najlepszych i najdłuższych plaż w Europie,z kredą białą i czystym piaskiem. Mniej więcej w połowie drogi między dwoma portami znajduje się Sopot, modny nadmorski kurort, który przyciąga ludzi, którzy od XVII wieku podróżują na wakacje uzdrowiskowe. Promenada w Sopocie ma aż 511 metrów długości, a wraz z nią najdłuższą w Europie. Wzdłuż promenady znajdują się ekskluzywne hotele spa, modne bary, małe sklepy i wiele dobrych restauracji rybnych. Istnieją również inne nadmorskie kurorty wzdłuż Riwiery, które nie są tak luksusowe jak Sopot, gdzie plaża jest tak samo wielka, a życie wakacyjne równie wygodne. W okolicy znajduje się wiele atrakcji, takich jak wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO zamek w Malborku.

W średniowiecznym mieście Toruń znajduje się kilka budynków wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Średniowieczne miasto Toruń

Średniowieczne miasto Toruń znajduje się dość centralnie w północnej połowie Polski i można do niego łatwo dojechać samochodem z takich miast jak Warszawa, Poznań, Łódź i Gdańsk. Mieszkańcy Polski są jakoś rozpieszczani, jeśli chodzi o piękne i starożytne miasta, ale wielu uważa, że Toruń jest w swojej klasie, wraz między innymi z Krakowem. Wiele zabytków i budynków w Toruniu jest wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO,z których kilka sięga XIII i XIV wieku. Jednym z najbardziej popularnych zabytków jest dom, w którym mieszkał astronom Mikołaj Kopernik, a który dziś jest muzeum w jego imieniu. Kopernik jest uznawany za tego, który udowodnił, że planety krążą wokół Słońca, co nie było szczególnie popularnym pomysłem w czasie, w którym żył. Toruń jest znany z tego, że jest miastem, które wymyśliło pierniki. Jeśli odwiedzisz jedną z przytulnych kawiarni, będziesz oczywiście serwowane wiele odmian ciasta, a są one idealne na filiżankę kawy.

Kraków i Auschwitz

Kraków to jedne z najpiękniejszych miast w Europie, ze starym miastem w centrum miasta pełnym wspaniałych budynków ze średniowiecza. Oczywiście Stare Miaso jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Można tam zobaczyć między innymi piękną Bazylikę Mariacką, duży rynek Rynek Główny, najstarsze na świecie „centrum handlowe” Sukienniceoraz XIV-wieczny gotycki ratusz. Na wzgórzu na skraju Starego Miasta, tuż nad Wisłą, zamek na Wawelu i związana z nim katedra są tronami. Mimo wszystkich pięknych rzeczy, które Kraków ma do zaoferowania, to wciąż historia miasta z czasów II wojny światowej przyciąga najwięcej turystów. Obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau znajduje się około 30 mil na zachód od centrum miasta i jest dziś muzeum i pomnikiem, które świadczy o nazistowskich okrucieństwach w czasie wojny. Dla miłośników historii warto również odwiedzić fabrykę Oskara Schindlera– Dzielnicę Żydowską Kazimierza, Muzeum Galicji i XVII-wieczną synagogę.

Na obrzeżach Starego Miasta, nad Wisłą, znajduje się Zamek na Wawelu.

Stare Miasto w Lublinie z widocznymi starymi budynkami.

Lublin na wschodzie

Lublin znajduje się dość daleko na wschód od Polski, blisko granic Białorusi i Ukrainy. Jednak nie ma go już z Warszawy, niż można dotrzeć z wynajętym samochodem w mniej niż dwie godziny. Miasto jest bardzo piękne i ma wiele unikalnych zabytków do pokazania. Mniej osób podróżuje tu również w porównaniu na przykład do Gdańska i Krakowa. Odwiedzający Lublin odczuwają zatem bardziej relaksującą atmosferę niż to, co znajdziecie gdzie indziej. Lubelska starówka jest kameralna, z wieloma pięknymi budynkami, wąskimi i przytulnymi deptakami, a wszędzie przyjemnie z lokalami gastronomicznymi. W mieście znajduje się również jedna z najlepszych katedr w kraju, średniowieczny zamek z V wiekuoraz wiele ekscytujących muzeów. Lublin słynie również ze swoich doskonałych browarów,a goście powinni poświęcić trochę czasu na spróbowanie towarów w jednym z przyjemnych pubów w centrum miasta.

Cały półwysep z przyjemnymi plażami znajduje się nad Zatoką Gdańską.

Jedź wzdłuż Morza Bałtyckiego

Prawie całe wybrzeże od Świnoujścia na granicy z Niemcami, po Półwysep Helski położony nad Zatoką Gdańską, pokryte jest pięknymi plażami. Przejazd wzdłuż tej części kraju jest szczególnie miło wdrożyć w lecie. Wtedy temperatura kąpieli jest ładna, w nadmorskich kurortach jest dużo życia ludowego i doświadczysz jednych z najlepszych z Polską. Na przykład przystanek przy Międzyzdrojach, kurorcie, do którego podróżują polskie gwiazdy filmowe i telewizyjne, gdy biorą urlop letni i kiedy w mieście odbywają się festiwale. Warto również odwiedzić piękny Słowiński Park Narodowy, znany z unikalnych wydm orazdwa małe miasteczka Ustka i Łeba położone po obu stronach przyrody. Oprócz kilku przyjemnych małych miasteczek i nadmorskich kurortów, istnieje również wiele ekscytujących zabytków wzdłuż wybrzeża. W kołobrzeskim mieście znajduje się wiele pięknych budynków, w tym bazylikamiejska oraz piękna XVII-wieczna latarnia morska. Jeśli zaczynasz podróż na zachód, pamiętaj również o dogonieniu Sopotu, Gdyni i Gdańska po mijnuje półwysep Helski.

Firmy, z których można wynająć samochód w Polsce

Istnieje kilka polskich firm, które oferują wynajem samochodów, takich jak Panek i Express Rent a Car, ale w ograniczonym zakresie. Na lotniskach i w innych częściach kraju dominują przede wszystkim duże międzynarodowe firmy. Firmy takie jak Hertz, Avis, Sixt, Europcar i Budget można znaleźć wszędzie i prawie tak samo jak firmy takie jak Dollar i Thrifty.

7 najczęściej zadawanych pytań dotyczących wynajmu samochodów w Polsce

Jaki jest wiek dla wynajmu samochodu w Polsce?

Najemca i kierowca musi mieć w Polsce minimum 21 lat. Ponadto kierowca musi posiadać prawo jazdy przez co najmniej 1 rok. Wymagania te są również ustawione dla wszystkich dodatkowych sterowników. Często jest to za dodatkową opłatą dla wszystkich kierowców poniżej 25 roku życia.

Czy jazda w Polsce jest bezpieczna?

Polska nie należy do najbezpieczniejszych krajów w Europie pod względem liczby wypadków drogowych. Niemniej jednak szanse na wypadek są niskie. Należy zwrócić większą uwagę na szczególnie nadjeżdżających pojazdów na dwupasmowych drogach krajowych, i zaleca się, aby jechać trochę defensywnie. Nigdy nie zostawiaj samochodu z kosztownościami, nawet w bagażniku.

Czy potrzebuję międzynarodowego prawa jazdy w Polsce?

Jeśli masz prawo jazdy z kraju UE lub EOG, nie potrzebujesz międzynarodowego prawa jazdy (IDP) w Polsce. Jeśli masz prawo jazdy ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Karaibów, Ameryki Południowej, Australii, Azji lub Afryki, wymagane jest międzynarodowe prawo jazdy. Pamiętaj, że IDP może być wydawane tylko w kraju, z którego pochodzisz.

Czy muszę odebrać i upuścić samochód w tym samym miejscu, kiedy wynajmuję w Polsce?

Wynajem w jedną stronę jest akceptowany przez wszystkie wypożyczalnie samochodów w Polsce, ale zwykle zależy to od firmy posiadającej biura w obu lokalizacjach. Niektóre firmy pobierają niewielką opłatę za wynajem w jedną stronę, podczas gdy inne oferują bezpłatne wynajem w jedną stronę.

Czy mogę pojechać do Kaliningradu, Ukrainy lub Białorusi wypożyczonym samochodem?

To, czy możesz dojechać wypożyczonym samochodem do Kaliningradu, Ukrainy czy Białorusi, zależy od firmy, którą wynajmujesz. Większość przedsiębiorstw jest restrykcyjna, gdy dany kraj nie jest członkiem UE/EOG, a zwłaszcza tych trzech krajów. Jeśli firma, od której wynajmujesz, akceptuje, że samochód jest wliczony poza UE/Schengen, musisz oczekiwać, że będziesz musiał zapłacić dodatkowe ubezpieczenie / opłatę.

Czy w Polsce jest to powszechne w przypadku budek poboru opłat?

Liczba przejazdów autostradowych w Polsce jest nieco ograniczona, a wszystkie są pobierane na wszystkich odcinkach lub w jego części. Obecnie dotyczy to dróg oznaczonych autostradami A1, A2, A4 i A8. Opłata zależy od tego, jak daleko jedziesz autostradą, a płacisz w budkach poboru opłat, gdy zamierzasz wystartować. Cena jest stosunkowo niska i można zapłacić zarówno kartą kredytową, jak i gotówką. W przypadku płatności gotówką, złotem, euro i USD akceptowane są płatności.

Z kim mam się skontaktować w przypadku wypadku samochodowego w Polsce?

Numer alarmowy w Polsce to 112. Należy to nazwać tylko wtedy, gdy brałeś udział w wypadku, w którym doszło do obrażeń ciała, w przypadku pożaru lub w innych poważnych przypadkach i nagłych wypadkach. Należy również skontaktować się z wypożyczalnią samochodów i / lub firmą ubezpieczeniową, z której korzystasz.

Drugi numer:

  • Policja – 997
  • Straż pożarna – 998
  • Pomoc medyczna – 999
  • Pomoc drogowa – 9637

Miejsc